MIS ON ALEXANDERI TEHNIKA?

Alexanderi tehnika looja on Austraalia päritolu näitleja Frederick Matthias Alexander (1869-1955). Oma karjääri alguses tekkisid tal hääle- ja hingamisprobleemid, millele arstid põhjust ei leidnud. Ta alustas peeglite ees enesevaatlusega ning avastas, et probleemi põhjuseks oli tema harjumuslik kehakasutus. Õppides seda muutma, suutis ta täielikult paraneda.

Alexanderi tehnika on meetod, mis loob reaalseid pikaajalisi muutusi vaimses ja füüsilises tervises, arendab inimeses peituvat potentsiaali ning suurendab igapäevast heaolu.

Tehnika lähtepunktiks on inimese toimimine tervikuna.

Alexanderi tehnika pakub praktilisi teadmisi ja oskusi, mis aitavad igapäevases elus olla tegevustes rohkem kohal. Kohalolu ning oskus peatuda loob nii mõtte- kui keha tasandil valikuid loobuda tavapärasest nn autopiloot reageeringutest.

Kehateadlikkuse arendamise kaudu aitab Alexanderi tehnika tuvastada ja ümber kujundada liigutus-ja mõttemustreid, mis tekitavad nii vaimseid kui füüsilisi pingeid. 


Alexanderi tehnikast saab abi kui sind vaevavad:

- ärevus ja stress

- keskendumisraskused

- halb tasakaal ja koordinatsioon

- hääle-ja hingamisprobleemid

- lihaspinged

- krooniline valu

MILLISEID MUUTUSI AITAB LUUA ALEXANDERI TEHNIKA?

Alexanderi tehnika eesmärgiks on inimese vaimse ja füüsilise tervise toetamine.

Tehnika igapäevasel praktiseerimisel:

- paraneb tähelepanu ja võime olla tegevustes kohal

- vähenevad lihaspinged, valu ja ebamugavustunne

- suureneb toimetulek stressi ja ärevusega

- paraneb tasakaal ja koordinatsioon - liikumine muutub loomulikuks ja sujuvaks

- kehahoiak muutub loomulikuks, avatuks ja enesekindlaks

- paraneb häälekasutus, hingamine ja    eneseväljendusljendus


LEIA PARIM VARIANT JUST SINU VAJADUSTELE

Individuaaltunnid aitavad Sul olla oma kehas rohkem kohal, õppida paremini toime tulema stressiga, lasta lahti üleliigsetest lihaspingetest ja juhtima teadlikumalt oma tähelepanu. Koolitus Sinu ettevõttele on organisatsioonile, kelle jaoks on oluline panustada oma töötajate vaimsesse ja füüsilisse tervisesse. Avatud kursused kõigile, kes eelistavad Alexanderi tehnikaga tutvuda esmalt teistega koos, grupis. Kinkekaart on hooliv kingitus sõbrale, abikaasale või noorukile sünnipäevaks, jõuludeks või mõneks muuks tähtsaks päevaks.