Sissejuhatus Alexanderi tehnikasse

Aeglustu ja loo sügav kontakt oma kehaga. Taasta reguleeritud närvisüsteem ning vabane ärevustest, stressist, kehasse kogunenud üleliigsetest pingetest ja ebamugavustundest.

Toimumisaeg: 13-14 mai 2023 (L 11.00-16.00, P 11.00-14.15)

Kus: Tallinna Rahvaülikool

Kursuse maht: 10 akadeemilist tundi + individuaaltund (aeg kokkuleppel)

Hind: 154 €

KOOLITUSE EESMÄRK

Kahepäevane vaimset ja füüsilist tervist toetav kogemuskoolitus viib osalejad isiklikule kasvuteele eesmärgiga taastada loomulik kehahoiak ja liikumine ning reguleeritud närvisüsteem.

Koolitus annab praktilised töövahendid tulemaks paremini toime ärevusega, stressiga, sundasenditest tingitud lihaspingete ja valuga.

KOOLITUSE SISU

Sissejuhatav loeng (Kuidas Alexanderi tehnika kujunes? Mis on tehnika põhialused?)

Praktiline töö grupis

  • Mis seisundis on närvisüsteem? Milline on kehahoiak ja liikumine? Milline on hingamine ja häälekasutus? Millistele käivitajatele (sisemistele ja välistele) reageerid ja kuidas see väljendub kehas?


  • Mis on ärevus ja kuidas töötab närvisüsteem? Miks ei saa mõtteid-emotsioone-keha üksteisest eraldada?
 Miks mugav ja harjumuspärane ei ole alati parim ehk miks on enesetunnetus ebausaldusväärne? Kuidas hea joondatus ja hea kehakasutus mõjutab mõtteid, tundeid ja üleüldist seisundit?

  • Närvisüsteemi reguleerimine, praktiline anatoomia ja kehakaardi uuendamine (kehakaart on ajus olev arusaam sinu keha disainist ja funktsioonist) loovad muutuse kehahoiakus, liikumises, hingamise ja häälekasutuse harjumuste.

Aktiivse puhkeasendi praktika - aktiviseerib keha taastumis- ja tervenemisseisundi (parasümpaatilise närvisüsteemi) ning aitab vabastada üleliigseid lihaspingeid.

Lihtsad igapäeva elu liikumised (kõnd, seismine, kükk, istumine, asjade tõstmine), mis arendavad kehataju, ruumitunnetust, kohalolu, koordinatsiooni, tasakaalu ja kehahoiakut.

Individuaaltund (Individuaaltund toimub Tasakaalustuudios Tallinnas Niine 6a-1. Tunni aja lepime kokku koolitusel).

MIS ON ALEXANDERI TEHNIKA?

Konstruktiivne ümberõpe, mis aitab märgata, mõista ja muuta kehakasutust - Sinule iseloomulikku kehahoiakut, liikumist, hingamisharjumusi ja häälekasutust.

Pisut tehnilisemana öelduna uurib Alexanderi tehnika närvisüsteemi ja luu-ja lihaskonna toimimist tervikuna ning aitab ümber kujundada neuromuskulaarseid toe-ja liikumismustreid.

Alexanderi tehnika looja on Austraalia päritolu näitleja Frederick Matthias Alexander (1869-1955).

Alexanderi tehnika on pidevalt arenev valdkond. Loe hiljutisi uuringuid SIIT.

MIS PROBLEEMIDE KORRAL ALEXANDERI TEHNIKA AITAB?

  • ärevus (ka esinemisärevus)

  • stress, kaela-ja õlavöötme pinged

  • seljavalu

  • hingamis-ja hääleprobleemid

  • krooniline valu

  • ülekoormusvigastused

  • tasakaalu-ja koordinatsiooniprobleemid

  • depressioon

  • läbipõlemine

MIDA KOOLITUSEL ÕPID?

1. Oskad kasutada “STOP”-i (pausi võtmine enne stiimulile reageerimist), et olla rohkem kohal, märgata ja muuta takistavaid kehakasutuse harjumusi; 

2. Lood terviklikuma enesetunnetuse - märkad rohkem oma keha, mõtteid ja emotsioone ning hakkad nägema nende vastastikseost hääle ja hingamisega;

3. Oskad märgata ja mõista ärevust ja sul on tagataskus rohkem oskusi ärevust maandada;

4. Töötad just Sulle vajaliku kehakasutuse harjumuse muutmisega, et luua luua enesekindel, väärikas ja avatud kehahoiak ning nõtke liikumine;

5. Õpid kasutama aktiivset puhkeasendit, et maandada kehameele pinged ja taastada loomulik kehahoiak ning reguleeritud närvisüsteem;

6. Saad teadmised ergonoomika ABC- st &  oskused ennetada sundasenditest tingitud lihaspingeid ja ülekoormusvigastusi;

7. Arendad koordinatsiooni, tasakaalu, liigutuste täpsust, mille läbi paraneb sooritusvõime mistahes tegevuses;

8. Süvendad oma mõtteilma sisevaatlust (sisekõne, hinnanguid iseendale ja maailmale, vajadused, mõttemustreid) ja õpid märkama nende avaldumist kehahoiakus, liikumismustrites ja kehakeeles.

  • “Oskan tänu Alexanderi tehnikale paremini oma keha kuulata ja kasutada. Olen saanud palju mittesõnalisi märkamisi ebavajalikust pingehoidmisest, kramplikusest siin-seal ja sundasenditest. On hämmastav, kui vähe olen oma keha märgata osanud.”

    Teet- õppejõud, 44

  • “Tunnen end uue, parema ja tervema versioonina iseendast. Märkan rohkem, kui tõmbun pingesse ning mul on tagataskus oskused, et koheselt vajalikke muudatusi teha, et minu meel ja lihased pehmeneksid. Olen parandanud kehahoiakut - uus loomulikum hoiak on lausa nii hea, et vanasse hoiakusse laskudes hakkab füüsiliselt ebamugav. “

    Liis - muusik, 32

  • “Pärast tundi tundsin, et olen täielikult maandatud. Hästi avar on olla – helge, kerge ja seega ka lahke. Üdini kohal käesolevas hetkes, sest lõin omaenda kehaga tugeva sideme. Õpin ikka ja jälle nii palju iseenda kohta juurde. "  

    Emma - Leena, UX disainer, 26

  • “Füüsiliselt tunnen, et mu keha liigub väikseid muudatusi sisse viies nii mõnusasse olekusse, et seda olekut on raske kirjeldada, seda saab ainult ise kogeda. Kõik argimõtted tööst, kodust ja kodus kasvavast väikesest poisiklutist lähevad lendu selliselt, et kõike seda asendab kohalolu, sisemine rahu ja tasakaal. Mu vaimne olek on saanud iga kord kogeda väga suurt lõõgastust. “

    Anett - noorsootöötaja, 32

  • “Alexanderi tehnika aitab mul igapäevaelus oma keha rohkem tähele panna ning mõista. Vabastada pingeid läbi lihtsate tehnikate.”

    Malvo - väikeettevõtja, 35

  • “Arvestades seda, kui valusad olid mu kael ja õlad enne, siis kergus kehas oli üllatav. Tajusin täpsemalt, mis emotsioonid ja tunded kus kohas kehas asusid. Sain suure lõdvestustasandi, mida ei ole ammu kogenud."

    Liina - finantsanalüütik, 37