KONTAKTTUND/ONLINE

KELLELE JA MILLEKS?

Alexanderi tehnika pakub sulle praktilisi ja efektiivseid lahendusi toimetulekuks ärevuse ja stressi, lihaspingete ning kroonilise valuga.

Näitlejanna Juliette Binoche on öeldnud: “Alexanderi tehnika on võimalus muuta stress rõõmuks. See on kõigile, kes soovivad olla paremas kontaktis oma kehaga, selle pingutamise ja lõdvestamisega. See on teistsugune viis liikumiseks.”

KAS MUL ON SEDA VAJA? 

Kui sa vastad jaatavalt mõnele nendest näidetest, siis JAH.

Minu elus on palju stressi.
Tunnen tihti ärevust ja pinget, väsimust ja jõuetust, kurbust ja lootusetust.
Mul on kaela-ja õlavöötme pinged.
Füüsiline valu on minu igapäeva elu osa.
Mul on raskusi oma emotsioonide reguleerimisega. Nt: ärritun kergesti ja ei suuda konfliktiolukorras selgelt mõelda.
Mul on raske keskenduda ning tunnen vastumeelsust tegevuste algatamisel või lõpuleviimisel.
Mul on uneprobleemid.
Ma ei oska end päriselt välja puhata.
Ma olen tüdinud pidevast ülemõtlemisest.

MIS ON ALEXANDERI TEHNIKA KASUTEGURID?

Paraneb toimetulek stressiga.
Leevendub ärevus.
Vähenevad pinge ja valu (seljavalu, kaelavalu, krooniline valu).
Arendad emotsionaalset intelligentsust (märkad mõtteid-tundeid-emotsioone-keha).
Õpid paremini keskenduma ning oma tähelepanu juhtima.
Muutud osavamaks (koordinatsioon, tasakaal, liigutuste täpsus, sooritusvõime).
Saad endale ilusa, avatud ja enesekindla kehahoiaku.

MINU ÕPINGUD

Olen läbinud 1600 tunni pikkuse Alexanderi tehnika õpetajakoolituse (2016-2019 ) ja oman rahvusvahelist STAT diplomit (Society of Teachers of the the Alexander Technique). Olen Alexanderi tehnikat õppinud nii Eestis (Alexanderi Tehnika Instituut) kui Londonis (London Centre for Alexander Technique and Training). Samuti olen end käinud täiendamas Itaalias2017 aastal lõpetasin Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika erialal.

MIS ON ALEXANDERI TEHNIKA?

Alexanderi tehnika looja on Austraalia päritolu näitleja Frederick Matthias Alexander (1869-1955). Oma karjääri alguses tekkisid tal hääle- ja hingamisprobleemid, millele arstid põhjust ei leidnud. Ta alustas peeglite ees enesevaatlusega ning avastas, et probleemi põhjuseks oli tema harjumuslik kehakasutus. Õppides seda muutma, suutis ta täielikult paraneda.

Alexanderi tehnika on meetod, mis loob reaalseid pikaajalisi muutusi vaimses ja füüsilises tervises, arendab inimeses peituvat potentsiaali ning suurendab igapäevast heaolu.

Tehnika lähtepunktiks on inimese toimimine tervikuna.

Alexanderi tehnika pakub praktilisi teadmisi ja oskusi, mis aitavad igapäevases elus olla tegevustes rohkem kohal. Kohalolu ning oskus peatuda loob nii mõtte- kui keha tasandil valikuid loobuda tavapärasest nn autopiloot reageeringutest.

Kehateadlikkuse arendamise kaudu aitab Alexanderi tehnika tuvastada ja ümber kujundada liigutus-ja mõttemustreid, mis tekitavad nii vaimseid kui füüsilisi pingeid. 

KAS ALEXANDERI TEHNIKA ON USALDUSVÄÄRNE?

Loe hiljutisi uuringuid SIIT.

MITU TUNDI MA VÕTMA PEAKS?

Soovituslik tundide arv sõltub probleemi iseloomust. Tavaliselt soovitan võtta vähemalt 10 tundi. Selleks ajaks on selge, kas soovid Alexanderi tehnikaga süvitsi edasi tegeleda.

KUI TIHTI PEAKS TUNNIS KÄIMA?

Selleks, et reaalset muutust näha, võiks tunnis käia vähemalt 1x nädalas. Uutmoodi teadliku olemisviisi integreerimine oma igapäeva ellu vajab järjepidevust.  

KUI PALJU TUNNID MAKSAVAD?

45min Alexanderi tehnika tund maksab 50€.

KUI SA EI OLE KINDEL, KAS SAAN SIND AIDATA, SIIS...

Kirjuta mulle! Soovi korral võime teha ka lühikese videokõne, kus saad oma probleemist rääkida. See annab sulle võimaluse ka tunnetada, kas meil omavahel klapib ning kas sa soovid tundi tulla. Kõne ja kirjavahetus ei kohusta sind millekski.


MILLISEID KOGEMUSI JA TAIPAMISI MINU ÕPILASED ON SAANUD?


“Tunnid olid minu jaoks otseses mõttes elumuutvad. Lisaks sellele, et sain abi oma füüsiliste pingetele, sain tundidest kaasa ka meeletult kasulikke teadmisi ja nippe vaimse heaolu toetamiseks. Olen tänu sellele jõudnud palju tasakaalukama ja rahulikuma olemise juurde ning oskan ennast kõikvõimalikes raskustes paremini toetada. Tundidest on palju aega möödas, aga kasutan siiani pea igapäevaselt sinult õpitud lähenemisi. Järelikult on need olnud VÄGA efektiivsed.

(Maris)


“Tänane tund oli kuidagi eriti mõnna! Pärast seanssi tundsin, et olen täielikult maandatud. Hästi mōnus koondav oli – juba sinu enda energia toob kuidagi kohese rahu sisse. Hästi avar on olla – helge, kerge ja seega ka lahke. Üdini kohal käesolevas hetkes, sest lõin omaenda kehaga tugeva sideme. Ja kuigi võiks arvata, et Alexanderi tehnika tund on igal korral sama, õpin ma ikka ja jälle nii palju iseenda kohta juurde. "   

(Emma)


“Kõik argimõtted tööst, kodust ja kodus kasvavast väikesest poisiklutist lähevad lendu selliselt, et kõike seda asendab kohalolu, sisemine rahu ja tasakaal. Mu vaimne olek on saanud iga kord kogeda väga suurt lõõgastust. Füüsiliselt tunnen, et mu keha liigub Hanna- Liisi pehmel ja samas energilisel juhendamisel väikseid muudatusi sisse viies nii mõnusasse olekusse, et seda olekut on raske kirjeldada, seda saab ainult ise kogeda. Ma olen nii tänulik nende sessioonide eest Hanna-Liisiga ja ma väga soovitan igaühel kasvõi korra seda ise proovida!”

(Marili)


“Läbi kehalise kogemuse olen jõudnud paljude vaimsete taipamisteni. Kõige olulisem on protsessi usaldada ja ära anda kontroll. Siis lõdvestub keha ja rahunevad mõtted. Toimub lõdvestuse ühendamine oma potentsiaaliga. Muutus juhtub siis kui lubame sellel juhtuda.”

(Merle)KUIDAS ALEXANDERI TEHNIKA TOIMIB?

Alexanderi tehnika tund koosneb paljudest erinevatest komponentidest, mis on omavahel tihedalt integreerunud.


TEADLIKUD PAUSID JA KOHALOLUS OLEMINE 

Kohalolu on üks väga ülekasutatud sõna tänapäeva maailmas. Ometi on just oskus olla päriselt kohal see, mida tänapäeva inimene peab teadlikult õppima. Meie elu on kiire, stressirikas ning ülestimuleeritud. Oleme oma tähelepanuga kas minevikus (mis oleks võinud teisiti olla?) või siis tulevikus (mis ma pean veel tegema?), kuid mitte käesolevas hetkes. Me oleme oma peas, mitte oma kehas. Õnneks saab kohalolu oskust arendada ning kõige lihtsam on seda teha õppides võtma tegevuses olles teadlikke pause.

KEHA- JA RUUMITUNNETUSE HARJUTUSED

Tundides teeme lihtsaid, voolavaid ja aeglasi liikumisi. Läbi tähelepanu juhtimise harjutuste õpid reguleerima oma närvisüsteemi ning aktiviseerima "puhka-seedi-taastu" olekut. Sinu keha hakkab end ise tervendama ja taastama, misläbi koged rahu, lõõgastust, kohalolu, maandatust, pehmust, kergust ja ärksust. Leevenduvad valu, pinged ja ärevus.

HINNANGUVABA VAATLUS JA AKTSEPTEERIMINE

Aeglane liigutuste tempo annab võimaluse enesevaatluseks. Hakkad märkama, mis mõtteid sa mõtled, milliseid emotsioone tunned ja kus need kehas on, milline on sinu tavapärane kehahoiak ja liikumine. Teadlik muutus algab hetkest, kui saame tuttavamaks oma harjumustega ja aktsepteerime seda, mis on.

ÜMBERÕPE VANADEST HARJUMUSTEST

Läbi harjumuste loome me oma tulevikku. Alexanderi tehnika annab tööriistakasti, et luua sügavat, teadlikku muutust oma mõttemustrites, emotsionaalsetes reageeringutes ja kehakasutuses, mis on paljude vaimsete ja füüsiliste probleemide põhjusteks. Eesmärk on seega saada teadlikuks, mis on takistuseks muutunud mõtted ja emotsionaalsed reageeringud ja märgata nende avaldumist kehas. Seejärel saab hakata neid harjumusi samm sammult muutma.

Alexanderi tehnika suunab uurima :

"Mis triggerite (mõtted, olukorrad) peale ja kuidas ma reageerin?"

"Kuidas see reaktsioon avaldub kehas (hääle kvaliteet, hingamine, pinged, keha koordinatsioon ja tasakaal)?"

NÄRVISÜSTEEMI REGULATSIOON

Alexanderi tehnika pikaajalisel praktiseerimisel tekib oskus hinnata, mis seisundis närvisüsteem parasjagu on - kas puhkeseisundis, tardumises või stressireaktsioonis. Areneb oskus oma närvisüsteemi seisundit muuta ja- või selles püsida. Õpid end juhtima mobiilsusest lõõgastusse ja vastupidi.